Isıtma & Soğutma Sistemlerinde 10 Yıllık Deneyim.

P.Tesi -C.Tesi: 09:00 - 18:00

24 Saat Garantili Servis

Sertifikalarımız

TSE Sertifikalı Servis Hizmeti

Telefon: 0262 331 15 69

İzmit / KOCAELİ

VRF Klima Servisi

vrf klima servisi

VRF Klima servisi ekibimiz Kocaeli il genelinde ticari alanlarda kullanımı bulunan tüm cihaz markalarında hizmet vermektedir. VRF klima ürünleri diğer elektronik cihaz ve ürünler gibi zaman ve kullanıma dayalı arıza yaşatabilmektedir. Klima arızalarının tespitinde, onarım işlerinde, parça değişimi gereken durumlar, montaj ve bakım hizmetlerinde en tecrübeli ekiplerimizle aynı gün hizmet verebilmekteyiz. Vrf klima servisi kaydı için sitemizde bulunan formlar yada çağrı merkezimize ulaşarak servis kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Kocaeli VRF Klima Servis

Geniş ve yaygın servis ağımız ile hafta boyunca tüm Kocaeli ilçelerinde aktif şekilde VRF klima servisi sağlıyoruz. İster randevulu şekilde servis talep edebileceğiniz gibi aciliyet gerektiren durumlarda hızlı servis avantajlarımızdan faydalanabilirsiniz. Variable Refrigerant Flow (VRF), Değişken Debili Soğutucu Akışkan Akışlı Klima Sistemi anlamına gelmekte olup her servis firmasının hizmet vermesi uygun değildir. Normal tip klima modelleri ile VRF klima sistemleri oldukça farklıdır. Hizmet alımlarınızda VRF klimalarda servis tecrübeli olan firmaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Arkom teknik Vrf klima modelleri için Kocaeli ilinde uzun yılladır bir çok müşterisine hizmet vermiş olup daima olarak hizmet sağladığı firma, şirket, kurum ve kuruluş bulunmaktadır.

Vrf Klima Arıza Servisi

VRF klimalarda herhangi problem durumunda cihaz ekranında bulunan arıza kodları incelenmelidir. Servis firmaları Arıza kodları alınarak aranması daha doğru bir yöntem olacaktır. Klimalara müdahale için arıza kodlarının bilinmesi servis firmalarının çok daha hızlı ve etkili bir servis sağlamasına olanak sağlar. Bir çok klima sahibi ve kullanıcısı gerekli olan periyodik bakımları önemsememesi nedeni ile sık arıza yaşayabilmektedir. Arkom teknik olarak önerimiz kesinlikle klimanızın bakımlarını uzman VRF klima servisi ekiplerimize yaptırınız. Hem yüksek performans hemde cihaz ömrü için bakımlar kesinlikle atlanmamalıdır. Önemsenmeyen bazı durumlar sizlere ileriki süreçlerde çok daha büyük maliyetlerle çıkaracaktır.

VRF Arıza Kodları Nelerdir?

Arıza Kodları Arıza Kodları Sebebi
E1 Oda sıcaklık sensörü arızası.
E2 Dış ünite sensörü arızası.
E3 Evaporatör sensörü arızası.
P1 Emme sensörü arızası.
E6, E7 İç ünite / Dış ünite iletişim arızası.
P4 Boşaltma sensörü arızası.
PA Güç kompresörü arızası.
P6 Donma / Aşırı ısınma güvenlik uyarısı.
P8 Boru sıcaklığı arızası.
EO, E3 Uzaktan kumanda iletim arızası.
UP Kompresör aşırı akım kesintisi.
U8 Dış ünite fan koruma durması.

İŞLETMENİZ İÇİN KURUMSAL ÇÖZÜMLERE Mİ İHTİYACINIZ VAR?